Aldara stipendija 2012

Alus darītava Aldaris sadarbībā ar Ata Kronvalda fondu šogad pirmo reizi piešķīra jaunu stipendiju pasniedzējam, kurš pārstāv pārtikas ražošanas profesionālo izglītību. Par pirmo Aldara stipendijas ieguvēju kļuva Latvijas Lauksaimniecības universitātes pasniedzēja Dr. sc.ing. Daina Kārkliņa.
Stipendija piešķirta par ievērojamu, ilggadēju ieguldījumu skolēnu un studentu izglītošanā, kā arī zinātnisko pētniecības darbu vadīšanā un organizēšanā, kam bijusi neatsverama loma dzērienu industrijas attīstīšanā.

„Uzskatu, ka Aldarim ir paveicies, jo Latvijas augstskolas un profesionālās skolas spēj sagatavot nepieciešamos speciālistus dzērienu ražošanas jomā. Ikdienā varbūt piemirstam pateikt paldies tiem pedagogiem, kuri visu savu mūžu velta jauno speciālistu izglītošanai. Šoreiz nolēmām stipendiju piešķirt dr.sc.ing Dainai Kārkliņai, kura palīdzējusi izaudzināt ne vienu vien Aldara spožo talantu,” saka Aldara Personāla vadības un administratīvā departamenta direktore Pārsla Baško.

D. Kārkliņa Latvijas Lauksaimniecības universitātē strādā kopš 1973. gada un tajā veidojusi savu profesionālo karjeru – no asistentes līdz valsts profesorei. Profesore savu pedagoģisko un zinātnisko darbību ir saistījusi ar raudzēšanas tehnoloģiju izzināšanu un iegūto zināšanu nodošanu studentiem, kuri izvēlējušies pārtikas un dzērienu tehnoloģijas specialitāti. Viņas vadībā studenti iegūst zināšanas, prasmes un kompetenci alus, vīna, spirta un citu stipro dzērienu ražošanas tehnoloģijās. Profesores D. Kārkliņas pedagoģisko un zinātnisko darbību raksturo arī publicētās grāmatas, mācību materiāli un vairāk nekā 140 zinātniskie raksti par pārtikas zinātnē risināmajiem jaunumiem.
„Liels paldies par atzinību un sniegto iespēju! Pasniedzēja tēlu veido studenti, tādēļ man ir liels prieks redzēt, ka manā priekšā šodien stāv tik daudz bijušo studentu, kuri izveidojuši sekmīgu karjeru Aldarī un pierādījuši sevi kā talantīgus darbiniekus. Es vienmēr saviem studentiem esmu teikusi, ka galvenā panākumu atslēga ir nepārtraukts darbs un sevis pilnveidošana, laba izglītība ir tikai neliela daļiņa no tā,” stipendijas pasniegšanā gandarījumu pauda D.Kārkliņa.
Aldara stipendija izveidota, lai izteiktu pateicību zinātniekiem, speciālistiem un pedagogiem par ievērojamu un ilggadēju ieguldījumu skolēnu un studentu apzināšanā un izglītošanā, kā arī skolēnu zinātniskās pētniecības darba vadīšanā un organizēšanā, kam ir neatsverama loma industrijas attīstīšanai turpmākajos gados. Aldara stipendija tiks pasniegta katru gadu.