Vjačeslavs Kaščejevs saņem apbalvojumu Pasaules Ekonomikas forumā

Ata Kronvalda fonda valdes loceklis LU Datorikas fakultātes vadošais pētnieks Vjačeslavs Kaščejevs Ķīnas pilsētā Daļanā notiekošajā „Pasaules Ekonomikas forumā” saņēmis prestižo jauno zinātnieku balvu. Viņš tika nominēts par sasniegumiem, pētot kvantu nanoelektroniku. Jāatzīmē – viņš bija vienīgais laureāts no Centrāleiropas un Austrumeiropas.

Ata Kronvalda fondam Vjačeslavs Kaščejevs pastāstīja, ka „Tas ir liels gods un liels lepnums par savu mazo dzimteni. Pasaules mērogā Latvija ir maza, bet īpaša. Un īpašu mūsu zemi padara katrs cilvēks, ka šeit atradis sava talanta pielikšanas punktu. Atslēgas uz pasaules zināšanām piederam katram, kas ar visu savu sirdi un visu savu prātu nododas aicinājumam.”

LU rektors Mārcis Auziņš uzsver „Vjačeslavs Kaščejevs ir viens no Latvijas talantīgākajiem jaunajiem fiziķiem. Viņam ir teicami sasniegumi kvantu fizikā. Bez tam viņš savās zināšanās dāsni dalās ar studentiem kā pasniedzējs Latvijas Universitātē un ir ļoti atraktīvs zinātnes popularizētājs, stāstot par jaunākajiem sasniegumiem zinātnē dažādos pasākumos un masu medijos.”

Balvu Vjačeslavam Kaščejevam trešdien, 11. septembrī, pasniedza „Pasaules Ekonomikas foruma” dibinātājs un izpilddirektors profesors Klauss Martins Švābs .

 

Publicēts rubrikā: Uncategorized