Aldaris iegulda izglītībā

Alus darītava Aldarus sadarbībā ar Ata Kronvalda fondu otro reizi piešķīrusi stipendiju pasniedzējam, kurš pārstāv pārtikas ražošanas profesionālo izglītību. Aldara stipendiju piešķir par ievērojamu, ilggadēju ieguldījumu skolēnu un studentu izglītošanā, kā arī zinātnisko pētniecības darbu vadīšanā un organizēšanā, kam bijusi neatsverama loma dzērienu industrijas attīstīšanā.

Augustā alus darītavā Aldaris svinīgā pasākumā stipendija tika pasniegta Rīgas uzņēmējdarbības koledžas lektorei Anitai Vasiļevskai. Savukārt divām pedagoģēm no Rīgas pārtikas un ražotāju vidusskolas – Līgai Rugājai un Aijai Laganovskai, tika piešķirti Aldara diplomi.

Pasniedzējas Anitas Vasiļevskas pirmā darba vieta pēc studijām Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātē bija Cēsu alus darītavā, kur viņa bija noguldītavas un audzētavas priekšniece. Tagad Anita Vasiļevska vada praktiskos pētījumus saistībā ar alus ražošanu, alus un izejvielu kvalitāti. Viņas vadībā Rīgas Uzņēmējdarbības koledžā studenti izstrādā studiju darbus dzērienu ražošanas tehnoloģijā. Pasniedzējas ieguldījumu var vērtēt arī pēc viņas bijušo studentu darba – viena no talantīgākajām ir Oksana Jaunzeme, AS „Latvijas Balzams” liķiera ceha tehnoloģe, bet 2008./2009.gada absolvents Uldis Ziemelis ir alus darītavas „Brālis” vadītājs. Savukārt Aldarī strādā Aleksejs Fedosējevs. Šo sarakstu varētu papildināt ar daudziem citiem speciālistiem, kuriem darba dzīves pamatus ir ielikusi Anita Vasiļevska.

Pēc svinīgā pasākuma apbalvotajiem un viesiem tika piedāvāta neliela ekskursija pa alus vārītavu Aldara gida pavadībā.

 

 

Publicēts rubrikā: Uncategorized