Tiek apbalvoti izcilākie Latvijas skolotāji

Ata Kronvalda fonds jau 30. gadu apbalvo Latvijas skolotājus par nenovērtējamu ieguldījumu izglītībā un skolēnu zināšanās, pasniedzot Ata Kronvalda Balvu. Līdz 2018. gadam to ir saņēmuši 155 izcili izglītības pedagogi, šogad no 6 skolotāju kandidatūras tika apbalvoti 4 skolotāji, kuru sasniegtie rezultāti un darba kvalitātes līmenis ir ļoti augsts, ko pierāda rezultāti valsts un starptautiskajā mēroga konkursos un olimpiādēs.

Tradicionāli balvu pasniedza Ata Kronvalda fonda prezidents Henriks Danusēvičs un Latvijas Valsts prezidents – Egils Levits.

” Man ir patiess prieks šodien pilī uzņemt pedagogus, kuri ikdienā nav bieži pamanāmi.  Šis darbs ir ikdienas darbs, un tas nav publisks, tādēļ ir svarīgi, ka mēs padarām publisku arī to darbu, ko jūs veicat ikdienā, lai mūsu sabiedrība saprot un novērtē pedagoga darba nozīmi ne tikai konkrētajiem jauniešiem, bet visai sabiedrībai, visai Latvijas valstij kopumā. Atbalstot jauniešus, palīdzot skolēniem realizēt sevi un būt par saviem vislabākajiem “es”.  uzrunā teica Latvijas Valsts prezidents Egils Levits

Šogad Ata Kronvalda balvu saņēma:

Tatjana Alika

Daugavpils Krievu vidusskolas- liceja matemātikas, ekonomikas un komerczinību skolotāja,

Diāna Siliņa

Cēsu Valsts ģimnāzijas informātikas skolotāja,

Inese Lagzda

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas matemātikas skolotāja,

Vaira Strazda

Āgenskalna Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja.

Papildu informācijai:

Liene Liepiņa

Ata Kronvalda fonda izpilddirektore

Mob.: +371 28364125

 

Apbalvotas labākās Latvijas skolas

Katru gadu Ata Kronvalda fonds veido reitingu “Skolu reitigs”, kam seko reitinga laureātu apbalvošana. Šogad reitingā skolas tika dalītas trīs kategorijās, lielo skolu, mazo skolu un Valsts ģimnāziju kategorijās.

Balvas pasniedza Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Ata Kronvalda fonda prezidents Henriks Danusēvičs.

Šogad lielo skolu grupā tika iekļautas 112 skolas no kurām reitinga augšgalā ir:

 1. Daugavpils Krievu vidusskola – licejs,
 2. Rīgas Klasiskā ģimnāzija,
 3. Rīgas franču licejs,
 4. Tukuma Raiņa ģimnāzija
 5. Rīgas 10. vidusskola.

Daugavpils Krievu vidusskola – licejs katru gadu parāda lielisku

sniegumu, ierindojoties topa augšgalā un esot starp labākajām skolām Latvijā, šogad jau piekto gadu pēc kārtas pierādot savu izcilību. Liels kāpums reitingā šogad ir Tukuma Raiņa ģimnāzijai un Rīgas 10. vidusskolai, kuras, salīdzinoši ar 2018. gada reitingu, pakāpās attiecīgi no 25 vietas un 21. vietas uz topa augšgalu. Arī Rīgas franču licejs mērķtiecīgi pilnveido darbu ar talantīgajiem skolēniem un pakāpies no 10.vietas uz trešo vietu šogad.

Mazo skolu grupā tika iekļautas 609 skolas, no kurām reitinga augšgalā ir:

 1. RTU Inženierzinātņu vidusskola
 2. Rudzātu vidusskola,
 3. Jaunsilavas pamatskola,
 4. Valdemārpils vidusskola,
 5. Rīgas 33. vidusskola.

RTU Inženierzinātņu vidusskolas sniegumu veicina augsti kvalificētiem mācību spēki, lieliska mācību tehniskā bāze, kā arī motivēti un mērķtiecīgi skolēni, tieši tādēļ jau vairākus gadus šī skola ieņem reitinga pirmo vietu. Pārējās skolas ir parādījušas lielu papildus izglītības sniegumu, jo viņu kāpums reitingā ir ļoti augsts, attiecīgi salīdzinoši ar 2018.gada reitingu no 14., 20., 51. un 53. vietas.

Šogad ata Kronvalda fonds pirmo gadu veido reitingu skolu grupā Valsts ģimnāziju skolu grupā, kurā ir iekļautas 27 no 28 Valsts ģimnāzijām. Reitinga augšgalā ir iekļuvušas

 1. Rīgas valsts 1.ģimnāzija,
 2. Āgenskalna valsts ģimnāzija,
 3. Rīgas valsts 2. ģimnāzija,
 4. Cēsu valsts ģimnāzija,
 5. Rēzeknes valsts 1.ģimnāzija.

Šo skolu mērķtiecīgais un profesionālais darbs ir atspoguļojies jau citu gadu reitingos ar stabilu atrašanos lielo skolu top grupā.

Sīkākai informācijai http://www.skolureitings.lv/

Papildu informācijai:

Liene Liepiņa

Ata Kronvalda fonda izpilddirektore

Mob.: +371 28364125